Jak fotografować jedzenie

Fotografowanie jedzenia

Fotografowie podejmują się różnych zleceń i czasami bywa tak, że właściwie każde z nich jest inne. Bo jeśli komuś fotograf kojarzy się jedynie z osobą, która para się fotografowaniem rodzinnych uroczystości, to jest w błędzie. Specjalnością wielu fotografów jest fotografia kulinarna.

Nie trudno domyślić się togo, co jest na takich zdjęciach. Taka fotografia za przedmiot zainteresowania stawia sobie potrawy i szeroko rozumiane jedzenie.

W jakich sytuacjach stosuje się takie zdjęcia? Z całą pewnością nie jest ich mało. Fotografia kulinarna Warszawa wykorzystywana jest w czasie, kiedy opracowuje się książki kucharskie. W nich oprócz przepisami na określone dania publikuje się także zdjęcia potraw. Zdjęcia te nie są zwyczajne. Tutaj dana potrawa przedstawiona jest w taki sposób, by zachęcało to do jej przygotowania. Wbrew pozorom zrobienie dobrego zdjęcia, na którym jest jedzenie, wcale nie jest takie proste. Nie chodzi wyłącznie o to, ażeby potrawa była ładnie podana. Zdjęcia jedzenia muszą być zdjęciami dobrej jakości. Tutaj liczy się oświetlenie i sporo innych czynników, które mają wpływ na to, jaki efekt się uzyskuje. Ci fotografowie, którzy są dobrzy w takich zdjęciach, nie narzekają na brak pracy, bo zdjęcia jedzenia wykorzystuje się także w czasopismach czy folderach, które opracowuje się po to, ażeby reklamować restauracje i lokale, gdzie podaje się jedzenie.

Częstokroć fotografia kulinarna pojawia się także w sieci. Na blogach, które poświęcone są tematyce kulinarnej, przy pomocy fotografii jedzenia prezentuje się efekty pracy osoby, która blog internetowy prowadzi. Zdjęcia jedzenia pojawiają się też na stronach, gdzie promuje się produkty żywieniowe czy lokale, które funkcjonują w branży astronomicznej. Zdjęcia potraw i jedzenia używa się również w przypadku prezentowania oferty lokali, które zajmują się przygotowywaniem przyjęć i imprez okolicznościowych.

Źródło informacji: Fotografia kulinarna Warszawa.

Reklamy